Vstupné: 390 Kč

Více: https://www.jazzinec.cz/

Několikrát přesouvaný koncert se snad už konečně letos podaří zrealizovat!
Kytarista Justin Adams, spoluhráč Roberta Planta, nás na Jazzinci už okouzlil se svým projektem JuJu, nyní přijede spolu s italským houslistou a hráčem na rámový buben Maurem Durantem. Adamsovo sólové album Ribbons bylo zařazeno časopisem Songlines mezi nejlepších 50 alb uplynulé dekády.
Poprvé na sebe Justin Adams upozornil v 90. letech jako doprovazeč zpěvaček Sinead O’Connor a Natachi Atlas, od nového tisíciletí je oporou kapel svého někdejšího vzoru Roberta Planta z Led Zeppelin. Poprvé s ním roku 2002 nahrál album Dreamland, tři roky nato společně účinkovali v pražské Sazka areně a od té doby se Adams do Česka vrací jak s Plantem, tak s vlastními projekty.
K jeho největším objevům patří skupina beduínů Tinariwen z kmene Tuaregů, kteří svou tradiční vokální hudbu začali doprovázet na elektrické kytary a jimž Adams v novém tisíciletí produkoval desky. Všem Adamsovým projektům je společné hledání nových výrazů, posouvání hranic, boření žánrů. Do toho nyní zapadá i spolupráce s italským houslistou a hráčem na rámový buben Mauro Durantem.
Nová spolupráce Adamse s Durantem se zrodila během koncertu na legendárním festivalu Notte de Taranta v Apulii, kde vystupoval Durante společně s Ludovicem Einaudim, v jejichž vystoupení se mísily nálady přesahující melancholii tranzovních rytmů Taranty nebo blues. Durante v roce 2018 se svou kapelou Canzoniere Grecanico Salentino vystoupil na festivalu BBC Proms (na tomto koncertě hostoval i Justin Adams), kde vyhráli ocenění za nejlepší kapelu v rámci Songline Music Awards (toto ocenění je ekvivalentem k filmovým Oscarům ve světě World Music).

sobota 22. 4. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 27. 3.


Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova
Ing. arch. Michala Rosy a Rady Královéhradeckého kraje.

so

22. 4. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme