Nové divadlo

SÁDLO

Ridina Ahmedová koupit vstupenku

Vstupné: 390 Kč

Více: https://www.ridina.cz/

Představení pro jednu ženu a okolí s názorem

Je moje sádlo opravdu moje, anebo je tak trochu sádlem všech, kdo mé tělo komentují a rozdávají nevyžádané rady? Jak se vnímání sebe sama proměňuje v závislosti na tom, jak mě zrovna hodnotí okolí? Jak si hledat cestu k vlastnímu tělu, které nenaplňuje očekávání ani standardy správného vzhledu?

Zraňující komentáře, týkající se toho, jak vypadáme, posměšky, rádoby vtipné hlášky, urážky, „dobře míněné“ nevyžádané rady. Většina z nás to bohužel zažila nebo stále zažívá. A bolí to. Chceme to změnit. Sympatizujeme s pojmem body neutrality - tělo neoslavujeme, ani neponižujeme. Respektujeme jej a zdržujeme se nevyžádaných rad a komentářů.

Ridina Ahmedová je zpěvačka, performerka a autorka. Vedle sólových koncertů je spolu s Petrem Tichým součástí oceňovaného dua HLASkontraBAS (nominace na cenu Anděl 2016). V minulosti se věnovala jazzu a spolupracovala s řadou hudebníků, např. s Floexem, Vladimirem 518 a dalšími, byla přizvána jako host na pražský koncert Bobbyho McFerrina. Podílela se na tvorbě hudby řady divadelních představení a několika filmů, z poslední doby mj. mezinárodní taneční projekt Eymen - Úhel pohledu. Založila a vede hlasové dílny, založila centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled a také vytvořila projekt Zpěvomat, který přináší živý zpěv do veřejných prostor ve městech. Rozruch vzbudil její autorský podcast Sádlo (www.rozhlas.cz/sadlo). Divadelní představení mělo premiéru v červnu 2021.

Koncepce, hudba, účinkuje: Ridina Ahmedová
Režijní spolupráce: Alena Dittrichová
Dramaturgická spolupráce: Miřenka Čechová, Alice Koubová
Scénografie: Jan Tomšů, Vendula Tomšů
Světelný design: Jiří Šmirk
Zvuková spolupráce: Jaroslav Pokorný, Petr Tichý

středa 12. 4. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ND, ostatní - vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 13. 3.

st

12. 4. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme