Divadlo a hudba

SLOVÁCKO SA NESÚDÍ & CIMBÁLOVÁ MUZIKA LAŠÁR

Spolek Kašpar, Divadlo v Celetné, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 590, 540, 490 Kč

Více: https://www.divadlovceletne.cz/program/slovacko-sa-nesudi/

Povídkový večer nejen s vínem a cimbálovkou

Vybrané (dnes už) klasické folklorní vyprávěnky slováckého „kronikáře“ Zdeňka Galušky.
Večer nejen s vínem, ale určitě o vínu! A taky o lidech, kteří jdou do všeho naplno. Humorné, drsné až kruté příběhy, které si mluvčí zdatně proti realitě vylepšují, nám připomínají, že život stojí nade vším a z těžkostí a nespravedlností všedních dnů se tím pádem nemá cenu pos…t.

„Naším úmyslem je přenést diváka nebo jeviště (bude záležet na konkrétním hracím prostoru) do slováckého sklepa, kde Zkušený, jeho Galánečka a jejich synovec Mladý, sedí společně s diváky nad bezedným džbánem vína. A povídá se. A s množstvím vypitého vína nabírají historky na fantastičnosti. A zajídá se špekem. A letní večer je příjemně vlahý. A do srdce vstupuje radost.“ 
Filip Nuckolls, režisér

Cimbálová muzika Lašár vznikla 31. 12. 2012 ve Velkých Pavlovicích. Tvoří ji šestice mladých muzikantů, kteří se rozhodli obnovit a zachovat tradici v podobě cimbálové muziky ve městě proslaveném vínem a meruňkami. Naši muziku děláme srdcem a se vší energií, která vychází z naší lásky k folkloru a tradicím!

Režie: Filip Nuckolls
Hrají: Eva Elsnerová, Petr Halíček, Daniel Pivoda Ondráček

středa 19. 4. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky DH, ostatní - vstupné 590, 540, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 20. 3.


z recenze 

„Vytvořit intimitu moravského sklípku v Praze se daří díky nevtíravé scénografii Radky Joskové, která zachovává půdorys obytné kuchyně se stolem uprostřed a s rozmanitými hrníčky a typickými artefakty na poličkách a v kredenci. Na bočních stolcích jsou narovnány lahve vína – součástí představení je totiž košt: pokud si připlatíte, dostanete skleničku a příslib, že během hodinky ochutnáte cca 2 dcl vína v menších dávkách; 2x bílé, 1x růžové a 1x červené, i se zasvěceným výkladem. A k tomu samozřejmě nakrájenou klobásku, chleba a kyselou okurku.“
Jana Soprová, Divadelní noviny


 

st

19. 4. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme