Jan Urant tvoří v hrabství Wiltshire ve Velké Británii i v Praze. Jako absolvent London College of Communication a Chelsea College of Arts projevuje ve své tvorbě blízkost k anglosaské malířské tradici.
Autorova tvorba nejlépe vyniká skrze specifický a originální pohled na barvu a téma, což tvoří základní rysy jeho uměleckého vyjádření. Jan Urant nás ve svém díle zve do snového světa výrazných barev, kde tušíme příběhy, které se před námi otevírají v něžných vzpomínkách. Nechává nás v nejistotě, kde přesně se pohybujeme, zda se jedná o skutečnost nebo o iluzi. V jeho obrazech se přirozeným způsobem prolíná abstrakce s figurálními motivy a symboly. Obrazové vyjádření je založené na básnické fantazii a děj se odehrává v neurčitém čase i prostoru. Přestože jsou autorovy krajiny rozverně pestré, celek na nás dýchá křehkou nostalgií. Urant svou prací rehabilituje klasickou malbu a přivádí ji zpět do zorného pole našich emocí. Jeho osobitost je nepřehlédnutelná nejen na české výtvarné scéně, ale i v extrémně konkurenčním uměleckém prostředí britských ostrovů.

Vernisáž proběhne v úterý 29. 8. od 17:00 hodin.

30. 8. - 16. 10. ** Galerie UFFO ** otevřeno: pondělí - pátek 8:00 - 18:00 hodin, sobota 10:00 - 18:00 hodin ** vstupné 30 Kč, děti 15 Kč, děti do 3 let zdarma


Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Kralovehradecky Kraj

út

29. 8. 2023

17:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme