Big Band Felixe Slováčka
Felix Antonín Slováček - dirigent, soprán saxofon, klarinet
Felix Slováček jr. - zpěv, klarinet, soprán saxofon
Anna Julie Slováčková - zpěv
Ladies Of The Night: Adéla Michálková, Karolína Fišerová - zpěv

Program:

D. Ellington - Take the a train

W. A. Mozart - Malá noční hudba (K. 525)
                       Allegro
                       Romance
                       Menuetto
                       Rondo

W. A. Mozart - Symfonie No. 40 g moll 4. věta (K. 550)

F. Kramář - Koncert pro klarinet Es dur op. 35, 1. věta - Allegro

T. Snyder - Who sorry know

G. Miller - In the mood

G. Miller - Moonlight serenade

L. Shields & H. Ragas of the Original Dixieland Jass Band - Clarinet marmalade

W. de Azevedo - Amorada

F. J. Perren, D. Fekaris, H. Sorrosová - Já půjdu dál

S. Wonder, V. Poštulka - Tentokrát se budu smát já

Adele - Rolling in the deep

V. Zahradník, V. Poštulka - Sladké mámení

Happy Medley

J. Suchý, J. Šlitr - Dotýkat se hvězd

Nirvana - Smells like teen spirit

B. Setzer - Rock this town

E. Morricone - Tenkrát na západě

Earth, Wind and Fire - Got the get you into my life

Earth, Wind and Fire - After the love has gone

Eart, Wind and Fire - Fantasy

TOTO - Stop loving you

Earth, Wind and Fire - September

Změna programu vyhrazena

úterý 10. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 590 Kč ** předprodej vstupenek od 4. 9.

Slovacek Plakat


Big Band Felixe Slováčka

Big Band Felixe Slováčka je jedním ze slavných českých orchestrů v oblasti jazzové a taneční hudby. Je tvořen 17 špičkovými hráči a hraje v klasickém bigbandovém obsazení (4 trumpety, 4 trombony, 5 saxofonů, kytara, baskytara, bicí, klavír). Big Band Felixe Slováčka vystupoval na koncertech a festivalech po celém světě (např. Německo, Čína, Itálie, Španělsko, Vietnam, Slovensko). Orchestr se představí nejen v hudební oblasti jazzu, swingu, popu, ale ani repertoár z klasické hudby aranžovaný pro toto obsazení mu není cizí. Na koncertě v Uffu vystoupí Felix Slováček jr. jako zpěvák a sólo klarinetista, Anna Julie Slováčková s Ladies Of The Night spolu s Adélou Michálkovou a Karolínou Fišerovou. V čele orchestru je od roku 1983 jako šéfdirigent Felix Slováček.

Felix Antonín Slováček

Narodil se 23. 5. 1943. Na konzervatoři v Kroměříži vystudoval klarinet, klavír, kontrabas, bicí a dirigování. Poté studoval klarinet, dirigování a skladbu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V roce 1968 se stal členem symfonického orchestru Armádního uměleckého souboru a zároveň začal vystupovat s předními big bandy. V letech 1969–1985 vystupoval jako sólista v programech Karla Gotta i ve vlastním recitálu. Od roku 1983 je šéfdirigentem Tanečního orchestru Československého rozhlasu, který po roce 1989 přijal název Big Band Radio Praha a od roku 2000 Big Band Českého rozhlasu, nyní Big Band Felixe Slováčka.

Jako sólista - interpret jazzové hudby a swingu hrál s Big Band Radio Copenhagen, Big Band Hessenského rozhlasu, Big Band Nord Deutsche Rundfunk, Big Band Radio Berlin, West Deutsche Rundfunk atd.

Jako sólista - interpret klasické hudby hrál s FOK, Slovenskou filharmonií, Moravskou filharmonií, Janáčkovou filharmonií, s komorním orchestrem B. Martinů, Janáčkovým komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem, Komorním orchestrem J. Suka, European Community Chamber Orchestra, London Mozart Players, Singapore Symphony Orchestra, Dresdner Philharmonie, Symphony Orchestra des Hessischen Rundfunks, Foerster Trio, Kocian Quartet, Symfonickým orchestrem moskevského rozhlasu a televize a s Akademickým souborem písní a tanců ruské armády A. B. Alexandrova.

Vystupoval po celém světě (Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Moldávie, Vietnam, Polsko, Německo, Belgie, Holandsko, Francie, Španělsko, USA, Kanada, Kuba, Brazílie, Rakousko, Itálie, Maďarsko, Lucembursko). Je vynikající sólista, technicky dokonale disponovaný, mimořádného nasazení, s pozoruhodnou tónovou vyvážeností, se širokým dynamickým rejstříkem, což mu umožňuje bohatou melodickou ornamentaliku podepřenou fantastickou dechovou technikou. Na svém kontě má více než 500 nahraných titulů a přes 2 miliony prodaných zvukových nosičů.

Felix Slováček jr.

V roce 2010 absolvoval magisterské studium na HAMU, obor klarinet s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší“. Vystupoval na festivalu vážné hudby v Moskvě Jaro v Rusku 2013, Musical Bridgest Around the World 2015 v USA a dále sólově (klarinet, soprán saxofon, zpěv) nebo s orchestry v Čechách na Slovensku, Německu, Rakousku, Itálii, Rusku, Norsku, Španělsku, Slovinsku, Číně a USA. Dirigování studoval soukromě u prof. Jaroslava Vodňanského. Dirigoval např. Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Komorní filharmonii Pardubice, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Filharmonii Bohuslava Martinů, Severočeskou filharmonii, Musica Lucis Praga, Karlovarský symfonický orchestr, Prague Strauss Orchestra (turné v Číně v letech 2015–2016 jako dirigent, sólista), Písecký komorní orchestr (2020–2022).

Od září 2022 diriguje v Hudebním divadle Karlín. Hraje v činohře i v muzikálech v několika pražských divadlech (Semafor, Kalich, Strašnické divadlo, Hudební divadlo Karlín).
Více informací: www.felixslovacek.com

Anna Julie Slováčková

Zpěvačka a herečka vyrůstající v umělecké rodině vystudovala uměleckou konzervatoř, obor populární zpěv. Již ve 3 letech nadabovala několik úspěšných CD Krtečka s Markem Ebenem. Jako dítě moderovala KIWI Junior a od svých 16 let vystupuje v pražských muzikálech.

Její první divadelní zkušenost byla v divadle Na Rejdišti ve studentském představení Swingujeme, rejdíme. První hlavní roli získala v muzikálu Sněhová královna v divadle Hybernia. Další ženské role v tomto divadle si zahrála v muzikálu IAGO (Desdemona), Alenka v kraji zázraků (Alenka), Kapka medu pro Verunku (Verunka), Královna Kapeska (Verunka), Doktor Ox (Cordelia), dále účinkuje v divadle Kalich v muzikálu Krysař (Rózi) a několika hrách divadla Semafor.

Stala se účastnicí druhé řady Tvoje tvář má známý hlas. V seriálech jste ji mohli vidět na TV Prima v Ohnivém kuřeti, na TV NOVA ji můžete vidět v úspěšném seriálu Ordinace v Růžové zahradě a na Óčku v Mixxxer Show.

V osobní hudební kariéře se zúčastnila celostátního turné s hudebním tělesem Moravia Brass Band jako sólová zpěvačka po boku Milana Peroutky. Také ji můžete vidět a slyšet v Big Bandu Felixe Slováčka jako sólovou zpěvačku. V roce 2015 založila doprovodnou kapelu, se kterou vydala v roce 2021 první desku s názvem Aura. V současnosti pracuje na druhé desce Osudová, jejíž křest se uskuteční v pražském Lucerna Music Baru na podzim 2023.

út

10. 10. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme