Vstupné: 390 Kč

Vstupenky zakoupené na její původní koncert zůstávají v platnosti!

LAKECIA BENJAMIN

Po několika covidových odkladech máme nyní konečně možnost slyšet koncert této mimořádně talentované americké umělkyně.
Lakecia Benjamin, rodačka z New Yorku, hrála s hudebními velikány, jako jsou Stevie Wonder, Alicia Keys, Macy Gray, The Roots nebo Kool and the Gang, a vystupovala také v Bílém domě na inauguračním plese prezidenta Baracka Obamy.
Své předposlední album věnovala dvěma velikánům, kteří změnili historii jazzu: saxofonistovi Johnu Coltranovi a jeho manželce, multiinstrumentalistce Alici. Album Pursuance: The Coltranes je projektem, jehož hloubka i rozsah nemá obdoby.

BEN TIBERIO GROUP

Význačný umělec, kontrabasista a skladatel Ben Tiberio strávil poslední desetiletí poskytováním zásadního hlasu elitním kruhům barvité newyorské jazzové scény. Benův doprovod se stal nedílnou součástí ansámblů největších osobností své generace, mimo jiné Joel Ross, Immanuel Wilkins, Veronica Swift a María Grand. Zároveň se objevil jako sideman po boku uznávaných lídrů jako bubeník Ari Hoenig, saxofonista Ben Wendel či pianisté Shai Maestro a Aaron Goldberg. Měl také možnost si zahrát s velkým výčtem jazzových legend, mezi nimiž nechybí např. Kenny Barron, Gretchen Parlato, Billy Hart, Jazzmeia Horn, Will Vinson, Johnathan Blake a Terrell Stafford. Benova proměna ve zdatného kapelníka a skladatele je nyní přesvědčivě zdokumentována vydáním velmi kladně hodnoceného debutového alba „Rare Peace“ z roku 2021.
S programem především právě z tohoto alba koncertuje ve střední Evropě spolu se špičkovou mezinárodní a multikulturní sestavou: Omri Abramov (IL/DE) - saxofony, Daniel Bulatkin (CZ/NL) - piano, Marc Michel (FR/UK) - bicí nástroje & jako host Yoav Eshed (IL/USA) - kytara. Benova hudba se zaměřuje na malé okamžiky klidu uprostřed chaotického života ve velkoměstě. Dá se charakterizovat jako velmi dravá a rytmicky komplexní, ale zároveň ukotvená v hlubokých lyrických melodiích a skromných evokativních zvukomalbách.

úterý 24. 10. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 2. 10.


Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova
Ing. arch. Michala Rosy a Rady Královéhradeckého kraje.

Jazzinec 2023 Autumn L Benjamin

 

út

24. 10. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme