Rodinné UFFOkousky

NINA PLETE SLONA

Představení pro děti od 4 let koupit vstupenku

Vstupné: 150 Kč, děti 120 Kč

Více: https://www.fysioart.cz/nina-plete-slona/

Pohybově-objektová inscenace pro děti o obrovské továrně s ještě většími sny jejích lidí. Co přání, to klubko vlny a s každým klubíčkem hra na zázraky. Jen nepřetrhnout nit!

Holčička jménem Nina si moc přeje pleteného slona a je pro každé dobrodružství. Neváhá proto hledat, až najde tajuplné místo s hromadou klubíček! A co teprve, když se zjistí, že nejde o ledajaká klubka, ale trochu kouzelná a legrační. Pohybové představení pro děti se nebojí ani zimy a užívá si pohádkové pletení. Pětici performerů doplňuje živě hudebník s autorskou hudbou.

Inscenace inspirovaná již zaniklým příběhem textilní továrny Pleta vypráví o holčičce Nině, která kdysi do továrny chodila za babičkou pletařkou. A tam si vysnila, že až jednou bude velká, uplete modrého slona. Neváhá se proto vracet na známá, již opuštěná místa, kde si představuje, jak by taková továrna pletla, kdyby byla v pohádce a kdyby každý dospělý dělal to, co si přál v dětství.

Po představení se otevírá pohybová i pletařská dílna a pro nejmenší hra s klubíčky.

Autor, režie, výprava: Hana Strejčková
Hudba živě: Vojtěch Bor
Tvorba a interpretace: Katarína Hudačková, Martina Chmelanová, Josefína Strejčková, Gagik Čilingarian, Filip Novák
Světlo: Tomáš Strejček
Pletené objekty: Maryna Osipova (UA), Světlana Vološina (UA)

neděle 15. 10. ** UFFO ** 16:00 hodin ** vstupné 150 Kč, děti 120 Kč ** předprodej vstupenek od 11. 9.


Za vznikem inscenace stojí site-specific projekt (P)LETA z dávno zaniklé továrny na výrobu pletenin a konfekce v Banské Štiavnici, který se konal v rámci festivalu Vlnoplocha 2022. V paměti nám utkvěly příběhy pamětníků, chátrající sklady a tváře zaměstnanců z fotografií a nástěnek. I holčička Nina, která sedávala na vrátnici a čekávala na babičku, nebo chodila do prádelny, doprovázela manipulantky...vyrůstala s továrnou. Z kdysi slavného závodu zbylo pár svetrů a výstavní patro v muzeu. A tím vznikl prostor pro nás najít si svou Ninu a uplést slona.

ne

15. 10. 2023

16:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme