Vstupné: 420, 390, 360 Kč

Večer legendárních hlasů. Jedinečný Luboš Pospíšil se svou stabilní doprovodnou sestavou připomene mimo jiné 40. výročí vydání debutu Tenhle vítr jsem měl rád i novodobé hity Tak vznikla zem nebo Poesis Beat. Vzpomínka na Marsyas s někdejšími členy doprovodné sestavy Oskara Petra v čele s Ondřejem Fenclem a Bárou Červinkovou předvede nejkrásnější perly z historie folk-rockové superskupiny (Zmrzlinář, Břímě, Dětský šaty, S Luisem).

19:00 - 20:00 Vzpomínka na Marsyas
20:30 - 21:45 5P Luboše Pospíšila

Vzpomínka na Marsyas

Břímě, S Luisem, Zmzlinář, Marsyas a Apollón, Dětský šaty, Dům z obilí, Barvám, Hrnek, Nebeská brána, Slunce a déšť, Příště se ti radši vyhnu, Větrem nech se vést a další nesmrtelné klasiky v podání osiřelého bandu, jehož protagonista je toho času na dlouhodobé zdravotní dovolené.

Na "Kalandrovky" si stejně jako na koncertech s Oskarem Petrem troufá kapelník a člen poslední sestavy Marsyas z roku 2014 Ondřej Fencl, nejkrásnější perly od Zuzany Michnové předvede fenomenální Barbora Červinková (Jazz Elements, Divadlo Semafor, Pocta Zuzaně Navarové), která by mohla být vnučkou Zuzany Michnové, tedy "má do třiceti nedaleko". Hrnek a kultovního Zmrzlináře pak frontman a frontwoman zvládnou společně, s pomocí zdatných kapelních vokalistů.

Luboš Pospíšil - Tenhle vítr jsem měl rád

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než padesátileté kariéry, kterou akcentuje nová deska Poesis Beat (2021) a aktuálně i 40. výročí vydání kultovního debutu Tenhle vítr jsem měl rád.

Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (získalo Zlatou desku!) a po retrospektivní šňůře Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu vstoupil Luboš do Beatové síně slávy. A teď sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Šumavy po Ostravu, stále častěji vyprodaných. "V předvečer" sedmdesátin si v říjnu 2019 nadělil své první živé album s názvem Ostrava!!! Live. V jeho duchu - a hlavně v duchu kulatin - se nesly předloňské koncerty včetně dvou vyprodaných pražských (Lucerna Music Bar) a brněnského (Semilasso).

Aktuální šňůra nabízí průřez celou protagonistovou kariérou - publikum se dočká osvědčených songů ze zlaté éry (Jekyll a Hyde, Soukromá cesta do nikam), ale i novodobých hitů (Vznikla zem, Tak navštiv bar) a tří písniček z novinky Poesis Beat.

Pospíšilův tenor za bicími jistí bubeník Jakub Nývlt (též Sto zvířat, Oskar Petr), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band), klávesy kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, V. Merta, Marsyas) tmelí spodek, rytmiku dotváří baskytarista Jakub Červinka (Etc, Sto zvířat, Jan Burian), na perkuse dobarvuje a zpívá Michal Hnátek (Divadlo Elf, Jan Hrubý a trio). Unikátem na scéně jsou sehrané pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila. Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující. A možná právě proto. Alba aktuálních 5P zdobí pozitivní novinářské ohlasy, ale na svou dobu i slušné prodeje. V souvislosti se Soukromou elegií recenzenti psali o "nejlepším albu od dob A nestřílejte na milence". Turné střídá turné, ročně odehraje Luboš Pospíšil kolem 80 koncertů. Jako by těch křížků nebylo 73, ale dvakrát méně.

Koncert je na sezení.

pátek 20. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 420, 390, 360 Kč ** předprodej vstupenek od 21. 8.

20. 10. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme