Vstupné: 430, 410, 390 Kč

Více: https://www.igororozovic.cz/

„Jsem herec, člen činohry Národního divadla v Praze, ale také jsem muzikant a skládám autorské písně, které se nedají moc zaškatulkovat… Někdo jim říká písničky s post noirovou atmosférou, ale slyšel jsem i to, že jde o brutální šansony či poezii s nadhledem kořeněnou prvky rocku, blues a soulu. Skládat hudbu jsem začal už před třinácti lety pro Cabaret Calembour, který jsem spoluzaložil s Jiřím Suchým z Tábora a Milanem Šotkem.
Před pražským Národním divadlem jsem byl od roku 2009 v angažmá Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde jsem si zahrál například Krále Oidipa, Mozarta v Amadeovi (2011, Nominace na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent a Cena festivalu OST-RA-VAR), Nikolu Šuhaje v Baladě pro Banditu, Algernona ve Wildově Jak je důležité míti Filipa nebo Faraona v muzikálu A. Lloyd Webera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (2012, Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál).
Do Národního divadla v Praze jsem nastoupil v roce 2013. Zahrál jsem si tu např. v inscenacích Strakonický dudák, V rytmu swingu buší srdce mé (2016, Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál), Tři sestry, Noční sezona, Audience u královny, Kytice, Mnoho povyku pro nic, Hordubal či Naši furianti. Také hostuji v Divadle v Dlouhé, v Divadle Komedie, v Divadle Kalich, v Činoherním klubu, v Divadle pod Palmovkou. Spolupracuji s Jihočeskou filharmonií na koncertním provedení Balady pro banditu. Jsem autorem i scénické hudby u představení Skořápka (Ungelt), Báječná neděle v parku Crève Coeur (Kalich), Pusťte mě ven! (Kalich), Frekvence důvěry (Divadlo Na Prádle) a Bezruký Frantík (Divadlo pod Palmovkou).
V průběhu let jsem natočil filmy a TV seriály – např.: Bella Mia, Nepravděpodobná romance, Zakázané uvolnění, Laputa, Fotograf, Milada, Rapl, Polda, Devadesátky, Případ dvou sester, Živé terče, Past, Jedině Tereza, Řekni to psem, Za vším hledej ženu, Přání k narozeninám ad.
Věnuji se i výtvarné práci. Hraji na klavír a zpívám se svojí kapelou Igor Orozovič & Co. v koncertním programu „Když chlap svléká tmu“. Od roku 2022 úzce spolupracuji s vydavatelstvím Supraphon.“

Koncert je na sezení.

úterý 7. 11. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 430, 410, 390 Kč ** předprodej vstupenek od 29. 5.

Orozovic Igor Lenkahatasova

út

07. 11. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme