Činoherní divadlo A

ODVOLÁNÍ

Divadlo v Řeznické, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 690, 590, 490 Kč

Více: https://www.reznicka.cz/Inscenace/47

Kázání o osobní odvaze a nezávislosti

Mark Dolson, student katolického semináře, který vstupuje na scénu jako rebelující „snílek a pošetilec“, je ochoten sám sebe i „kariéru“ kněze pro svoje názory a ideály pravdy a čistoty zničit. Tak to alespoň vidí jeho mentor, otec Farley. My všichni máme volbu, zda zvolíme pohodlí a jistoty a budeme slepí k tomu, co se kolem nás děje, nebo v sobě kousek toho „pošetilce a snílka“ najdeme.

Divadelní hra Odvolání měla premiéru v Manhattan Theatre Club, poté byla přenesena na Broadway, kde získala cenu Outer Critics Circle Award. Odvolání má též filmovou podobu, ve které excelovali Jack Lemmon a Zeljko Ivanek. Hra se zabývá tématem nezávislosti jedince v tradičně fungující instituci. Tu zde zastupuje katolický seminář: mladý posluchač se obrátí na populárního a věřícími velmi oblíbeného faráře o radu a pomoc. Začne však narážet nejen na církevní řád, ale především na zkostnatělost pozemských zástupců církve. Za své neortodoxní přístupy má být vyhoštěn ze semináře. Tato hra je propracovanou studií charakterů, ale oplývá i komickými situacemi, které její apel nijak nesnižují, naopak zdůrazňují hlavní téma a myšlenku, a to je osobní odvaha každého z nás.

Autor: Bill C. Davis
Překlad: Alexander Jerie
Režie a výprava: Miroslav Táborský
Dramaturgie: Yvetta Srbová
Hudba: Norbi Kovács, Jan Malíř
Hrají: Miroslav Táborský, Filip Cíl

středa 6. 12. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 690, 590, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 6. 11.

st

06. 12. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme