Divadlo a hudba

DIVÁ BÁRA

Těšínské divadlo, Český Těšín koupit vstupenku

Vstupné: 590, 540, 490 Kč

Více: https://www.tdivadlo.cz/hra/diva-bara

Předlohou se autorům muzikálu stala stejnojmenná povídka Boženy Němcové o odvážné a samorostlé dívce, dceři pastýře, která se nebojí „ani noci, ani plavání“. Ale pověrčiví vesničané jí opovrhují, protože nesplňuje typické představy o děvčeti té doby. Je nebojácná a samostatná, je odlišná, a tak se o ní vyprávějí všelijaké podivnosti, dokonce je pro svou svéráznost spojována i s mocnostmi pekelnými. Smělá a odvážná Bára nedbá předsudků a pohnutek vesničanů a bojuje nejen o své právo na štěstí a lásku, ale je připravena pomoci i kamarádce Elišce. Dojde i na okamžik, kdy Bára skoro přijde o život, ale naštěstí se v poslední chvíli objeví tajemný zachránce a lidé, kteří dokážou mít Báru rádi takovou, jaká je.

Autoři: Milan Uhde, Leoš Kuba, Miloš Štědroň
Režie: Stanislav Slovák
Scéna a kostýmy: Jaroslav Milfajt
Hudební nastudování: Karel Cón
Korepetice: Miroslav Liška
Choreografie: Martin Pacek
Asistentka choreografa: Gabriela Klusáková
Dramaturgie: Alice Olmová
Dramaturgická spolupráce: Petr Kracik
Hrají: Bára Vidomská, Kryštof Malec, Ondřej Frydrych, Eliška Adamovská, Tomasz Władysław Przybyla, Zdeněk Hrabal, Lenka Waclawiecová, Miloslav Čížek, Markéta Słowiková, Miroslav Liška, Petr Sutorý, Zdeněk Klusák, Adéla Krulikovská, Vítězslav Kryške, Dominik Grácz
David Kupka (klavír), Václav Kolek (housle), Tomáš Treichel (basa)

středa 3. 1. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky DH, ostatní - vstupné 590, 540, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 4. 12.

st

03. 1. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme