Nové divadlo

BURGÁN

Handa Gote Research & Development koupit vstupenku

Vstupné: 390 Kč

Více: http://handagote.com/portfolio/burgan/

Groteskní obraz marného pachtění se po včerejších jistotách

Poslední dobrodružství tajemného společenství vyznavačů Burgánu. Postavy inscenace jsou obyčejní lidé generace X, kteří se domáhají svého práva na svět, který by byl dle jejich mínění „ještě v pořádku“. Připomínají v jistém smyslu slavnou fiktivní českou rodinu Homolkových, jejich svět je však krajinou jakýchsi nemrtvých, což připomínají i jejich tváře, zamrzlé navěky v jednom strnulém pohledu.

Nic není jako dřív, staré umírá, nové se ještě nezrodilo. Snaha uniknout ze zajetí svých představ o každodennosti je obtížná, přizpůsobení novému horizontu pravděpodobně neuskutečnitelné. Někdejší rebelie, na které hrdinové inscenace vystavěli svou individualitu, se s léty proměnila ve svou vlastní parodii a prorostla snahou vybudovat si vlastní bezpečný a známý svět někde na kraji toho nového, zbytečně složitého. Tito hrdinové jsou lapeni ve smyčkách svých obsedantních rituálů, ze kterých už nejsou schopni a možná ani ochotni vystoupit. Výsledkem je jen groteskní obraz marného pachtění se po včerejších jistotách.

Produkce: Maria Cavina, Jedefrau.org
Připravili: Hybler, Dörner, Procházka, Svatoš, Švábová, Havlová, Němec, Němec, Skála

čtvrtek 22. 2. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ND, ostatní - vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 13. 11.

čt

22. 2. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme