Koncert

JAZZINEC: NIGEL PRICE

Velká Británie koupit vstupenku

Vstupné: 390 Kč

Více: https://www.jazzinec.cz/

Britský jazzový kytarista roku 2019

"Nigel Price je nejdynamičtějším a nejnadanějším kytarista na současné britské jazzové scéně."
All About Jazz

Během své více než čtvrtstoleté kariéry se jazzový kytarista Nigel Price propracoval mezi nejuznávanější jazzmany Velké Británie. Jeho hra je proslulá jak nervním bebopovým tepem, tak hlubokou bluesovou citlivostí. Mezi vrcholy jeho kariéry patří koncert s Gladys Knight v Royal Albert Hall či nahrávání alba Van Morrisona "Keep Me Singing". Na počátku své profesionální kariéry se věnoval reggae a funku, aby posléze obrátil svou pozornost k jazzu. Kytaristé, kteří ho ovlivnili, jsou veličiny jako Wes Montgomery, Joe Pass, John McLaughlin a jeho Mahavishnu Orchestra.
Nigel hrál na více než 80 albech včetně svých sedmi jako lídr, strávil dvanáct let na turné s acid jazzovou partou The Filthy Six, byl tři roky členem kapely Jamese Taylora (s ním nahrál 5 alb) a hrál též s legendárním Davidem Axelrodem. Také učil v Mezinárodní kytarové nadaci (The International Guitar Foundation) na King's Place v Londýně. Neúnavně léta pracoval na organizaci svých vlastních turné a získal mnohé ceny např. Parliamentary Jazz Award (nejlepší jazzová kapela roku 2018) a v letech 2014 a 2015 byl nominován jako kytarista na British Jazz Award, aby výroční cenu pro nejlepšího jazzového kytaristu roku 2019 nakonec získal…
Nigel je pravidelným hostem v legendárním (a nejslavnějším) londýnském jazzovém klubu Ronnie Scott v Soho, kde se zúčastnil již více než 700 vystoupení. Jeho album, jež natočil se svým hammondkovým triem pod názvem "Heads & Tales Volume 2", získalo mnoho pozitivních recenzních uznání.

Nigel Price - kytara
Jakub Zomer - klávesy
Tomas Hobzek - bicí

sobota 17. 2. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 8. 1.


Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova
Ing. arch. Michala Rosy a Rady Královéhradeckého kraje.

so

17. 2. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme