Vstupné: 490 Kč

Více: https://www.jazzinec.cz/

Takuya Kuroda - podobně jako Miles Davis - neustále zpochybňuje žánrové hranice, každým albem svůj styl posouvá do nových teritorií. Čerpá z funku, soulu i rytmické údernosti hip-hopu. S jazzovými studii začal v rodném Japonsku, po přesunu do USA pokračoval na Berklee School of Music, kde se seznámil se zpěvákem José Jamesem, s nímž natočil dvě alba. "Nikdo nehraje jako Takuya," tvrdí James. "Jeho tón, vřelost i způsob, jak hudbou vypráví příběhy, mě řadu let inspirovaly."

Dnes patří Kuroda mezi elitu a nejžádanější hráče. Jeho čtvrté album Rising Son vyšlo na prestižní značce Blue Note, která si u něj objednala i nahrávku pro kompilaci coververzí Blue Note Voyage. Kurodův styl ovlivnila spolupráce s newyorskými afrobeatovými kapelami Antibalas i Akoya Afrobeat Ensemble, na jeho albu Fly Moon Die Soon hostuje Herbie Hancock.

Takuya Kuroda přijíždí se svým sedmým studiovým albem Midnight Crisp, které si kompletně produkoval sám a které následuje po vysoce ceněném albu Fly Moon Die Soon z roku 2020. Album obsahuje šest nových skladeb a Takuya na něm opět předvádí svůj jedinečný hybridní styl, v němž se mísí soulový jazz, funk, post-bop, fusion a hip-hop.

čtvrtek 14. 3. ** Národní dům ** 19:00 hodin ** vstupné 490 Kč ** předprodej vstupenek od 12. 2.


Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova
Ing. arch. Michala Rosy a Rady Královéhradeckého kraje

 

čt

14. 3. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme