Nové divadlo

PINGLS ANEB HOT CAFÉ REVUE

Lindo, hop! a Originální Pražský Synkopický Orchestr koupit vstupenku

Vstupné: 390 Kč

Více: https://www.lindohop.cz/repertoar

Hudebně-taneční groteska

Představení v sobě spojuje prvky nonverbálního pohybového divadla s živou dobovou hudbou, je zasazeno do atmosféry 20. let minulého století. V druhé části navazuje koncert a stylová tančírna, která diváky vtáhne na taneční parket.

Podtitul „Hot Café Revue“ odkazuje na programy klubů newyorského Harlemu před bezmála 100 lety. A právě na autentickou interpretaci raného jazzu, blues a taneční hudby této éry se Originální Pražský Synkopický Orchestr specializuje. Ústředními motivy představení jsou humor, svoboda, emoce či jemné drama. Výrazové prostředky pramení z etiky 20. a 30. let 20. století a jsou významně podpořeny živou hudbou. OPSO se zabývá stylově poučenou interpretací raného jazzu a taneční hudby v autentických aranžmá a za použití dobových hudebních nástrojů. Jednotlivé etudy, scénky či gagy dané choreografie jsou netradičně obohaceny volnými improvizacemi v interakci s hudebníky.

Režie a choreografie: Martin Pacek
Choreografie stepu: Václav Muška
Konzultace dobových tanců: Zdeněk Pilecký a Jan Kabelka
Kostýmy a výprava: Petra Zídková
Produkce: artfield s.r.o.

Lindo, hop!: Henrieta Hornáčková, Lucie Pernetová, Magdaléna Borová, Veronika Čermák Macková, Veronika Svojtková, Daniela Šišková, Iva Vejražková, Zuzana Vejvodová, Vojtěch Bartoš, Zbyněk Fric, Jan Hofman, Václav Jílek, Radim Madeja, Libor Matouš, Jan Meduna, Michael Vykus

Originální Pražský Synkopický Orchestr: Jan Pospíšil, Michael Chomiszak, Vojtěch Pospíšil, Matěj Šmíd, Jiří Gilík, Jan Brabec, Pavel Jurečka, Antonín Dlapa, Tomáš Mika

úterý 5. 3. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ND, ostatní - vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 5. 2.

út

05. 3. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme