Vstupné: 890, 690, 490 Kč

Více: https://www.jazzinec.cz/

Dominic Miller, rodák z Buenos Aires, platí v hudebním světě za vrcholného profesionála. Jeho těsné propojení se Stingem trvá již tři desítky let. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Ze společné tvorby lze jmenovat především světoznámou píseň Shape Of My Heart.

Autorskou hudbu Dominica Millera v mnoha ohledech určují jeho kořeny. Narodil se v Argentině irsko-americkému páru, studoval v Anglii a dnes žije ve Francii. Jako hudebník tedy ve své tvorbě spojuje to nejlepší ze starého i nového kontinentu.

"Jsem silně ovlivněn tím, jaký má Sting smysl pro harmonii. I stylem jeho skládání textů a písní. Já zkouším to samé aplikovat do instrumentální hudby. Vyjadřuji se pomocí hudebních aranžmá," netají se sám Miller svou inspirací. Sting svého spoluhráče také velmi obdivuje a k jeho tvorbě se vyjádřil takto: "Kdykoliv Dominic hraje na kytaru, vytváří jedinečné barvy a celé spektrum emocí, ojedinělou architekturu ticha, melodie i resonancí. Dokáže hudbou pozvednout ducha do jiných sfér." Kromě Stinga spolupracoval Miller také s mnoha dalšími osobnostmi, například s Paulem Simonem, José Carrerasem, Philem Collinsem, Paulem Youngem, Manu Katchém, Chrisem Botám a dalšími.

Kapela vystoupí v tomto složení: Dominic Miller (kytara), Nicolas Fiszman (baskytara), Jacob Karlzon (piano), Ziv Ravitz (bicí). Speciálním hostem bude jazzincovému publiku dobře známý instrumentalista Michal Žáček.

středa 10. 4. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 890, 690, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 12. 2.


Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova
Ing. arch. Michala Rosy a Rady Královéhradeckého kraje

st

10. 4. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme