Cestopisný pořad

MONIKA SRNCOVÁ: KANÁRSKÝ KARNEVAL

ANEB FAŠÁNKOVÁNÍ PO JIŽANSKU koupit vstupenku

Vstupné: 120 Kč

Česká hudebnice Monika Srncová se opět vrací do České republiky, aby uskutečnila měsíční turné cestovatelských a kulturních přednášek o Kanárských ostrovech, které před 20 lety přijala jako svůj druhý domov. Tentokrát nám přiblíží karneval, jeho historii, proměnu v průběhu času a hlavně jeho speciální rysy a rozdíly mezi jednotlivými ostrovy.

Toto turné nás podporuje v projektu "Šuhajky", jehož cílem je sdílet tradiční kulturní dědictví České republiky v zahraničí. Naše přednáška nabízí možnost finančně podpořit tento projekt nebo přispět publikacemi a drobnými tradičními předměty, jako jsou velikonoční kraslice, výrobky z kukuřičného šustí, výrobky zdobené technikou modrotisku, keramika a publikace věnované lidové hudbě a folkloru Čech, Moravy a Slezska. Vaše dary pomohou šířit českou lidovou kulturu za hranice naší země.

pondělí 8. 4. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 120 Kč ** předprodej vstupenek od 4. 3.


Monika Srncová má za sebou 20 let mezinárodní kariéry. Narodila se v bývalém Československu. V roce 1998 absolvovala Základní uměleckou školu v Brně, kde se stala členkou a sólistkou několika souborů věnujících se duchovní a lidové hudbě. Od svého příchodu na Kanárské ostrovy se věnuje tvorbě divadelních představení pro divadla a hotely, kde se specializuje na tanec a vystoupení s ohněm. Její umělecká dráha ji zavedla do zemí jako Tunisko, Indie, Egypt nebo Anglie.
Na Tenerife studovala hru na housle a violu pod vedením Branimira Hristova a Macareny Pesutic na konzervatoři Santa Cruz de Tenerife. Ve volném čase se věnovala opernímu zpěvu u kanárské sopranistky Carmen Acosta a zúčastnila se několika kurzů s umělci jako Nancy Fabiola Herrera, Martha Matheu (Liceum), Ricardo Estrada.
Jako sólistka vystoupila v madridském etnografickém muzeu, Národním muzeu v Praze Musaion, Muzeu Casa Abaco, Divadle Timanfaya, Tenerife Royal Casino, nadaci Mapfre Guanarteme, Paraninfo La Laguna nebo v divadle Infanta Leonor. Jako členka různých uskupení se zúčastnila také festivalů Xeroxen (Kulturní centrum El Tanque), Zarzuela Festival (Divadlo Guimerá), Fimucité Festival (Divadlo Guimerá), Contemporary Ensemble (spolupráce s Tenerife Symphony Orchestra) a hudebních cyklů komorní hudby na místech jako Muzeum výtvarných umění Tenerife nebo Divadlo Infanta Leonor.

Recortada

 

po

08. 4. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme