Nové divadlo

ŽENY, DRŽTE HUBY!

Divadelní spolek JEDL, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 390 Kč

Více: https://www.divadlojedl.cz/zeny-drzte-huby

Inscenace o jedné nenapravitelné ženě

Růžena Vacková. Profesorka, archeoložka, kunsthistorička, politická vězeňkyně, učitelka na univerzitě i na záchodech ve vězení. Podle komunistických prokurátorů kazila mládež, byla velezrádkyně a agentka Vatikánu, kterému pomáhala připravovat třetí světovou válku. Odsouzena na 22 let, strávila v kriminále necelých 16 let. Odmítala žádat o udělení milosti. Pro spoluvězeňkyně je celé ty roky majákem v bouři. Vidí „boží jiskru“ v každé jednotlivé zlodějce i vražedkyni, nejen ve svých spřízněných politických.

V inscenaci stráví diváci s Růženou Vackovou nějaký čas v komunistickém kriminále 50. a 60. let. Potkají se tam nejen s ní a s příběhy spoluvězeňkyň, jak je ona spolu s nimi prožívá, ale i s mladým dozorcem, který miluje svůj vzor socialistického člověka Jurije Gagarina, rád hraje na kytaru a po večerech si vytváří z kartonu skafandr do vesmíru, s Andělem utěšitelem, který svým nadpozemským zpěvem dokáže setřít každou slzu z tváře, a s Bachovým Uměním fugy provedeným živě na cembalo. Anděl nakonec Růženu z vězení vyvede (tak jako Orfeus Euridiku), ale ona už odvykla střevíčkům a z krásné osiky u cesty vidí jen její kořeny… Tak si zvykla pobytu tam dole… Ale kdo ví!

Scénář: Lucie Trmíková
Režie: Jan Nebeský
Scéna: Jan Nebeský a Petra Vlachynská
Hudba: Matouš Hejl
Kostýmy: Petra Vlachynská
Vedoucí produkce: Miriam Čandíková

Hrají: Lucie Trmíková, Jiří Černý, Filip Dámec
Hudební doprovod: Monika Knoblochová (cembalo), Libor Mašek (violoncello)

středa 3. 4. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ND, ostatní - vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 4. 3.

st

03. 4. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme