Vstupné: 390 Kč

Více: https://www.jazzinec.cz/

Nicole Zuraitis spojuje aranžérsky bohaté písničky se svým oslnivým vokálem do dokonalého balení. Je nositelkou mnoha soutěžních ocenění, např. vítězkou mezinárodní soutěže Jazz Vocal Sarah Vaughan (2015), sólovou zpěvačkou světově proslulého Birdland Big Band v New Yorku a její poslední album vyhrálo v roce 2018 Cenu za nejlepší jazzové album v International Music & Entertainment Awards. Pravidelně vystupuje v renomovaných newyorských jazzových klubech Blue Note a 55 Bar, zpívá též s nonetem svého manžela, renomovaného bubeníka Dana Pugache.

Její kariéra překlenula spojnice mezi jazzem, klasikou a inteligentním popem. Spolupracovala mimo jiné s Omarem Hakimem, vystupovala na velkých hudebních festivalech po celých USA a natočila tři velmi zdařilá alba: Hive Mind (2017), Pariah Anthem (2013) a Spread the Word (2009). Nejnovější nahrávka (Hive Mind) zachycuje a zpracovává témata blízká jejímu srdci, včetně neochvějné lásky k rodině a přátelům. Album obsahuje osm originálních kompozic a dva covery.

Nicole je absolventkou hudební fakulty Litchfield Jazz Camp, vyučuje přednes písní a pořádá jazzové vokální dílny po celém světě, včetně Indie, Izraele, Austrálie a Berklee College of Music v Bostonu. Dokázala 11x za sebou vyprodat na Vánoce legendární newyorský klub Birdland a následně dostala klubovou rezidenturu od Birdlandu na celý leden 2023!

Nicole Zuraitis (USA) - klávesy, zpěv / Martin Gerla (CZ) - kontrabas / Dan Pugach (USA) - bicí

čtvrtek 2. 5. ** 19:00 hodin ** Koncertní síň B. Martinů ** vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 2.


Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova
Ing. arch. Michala Rosy a Rady Královéhradeckého kraje

čt

02. 5. 2024

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme