SRDCE

Divadlo a hudba
SRDCE
Zobrazit galerii
Taneční drama, jež vás nenechá chvíli v klidu…
 
V roce 2022 uplynulo 100 let od narození jihoafrického kardiochirurga, profesora Christiaana Neethlinga Barnarda, který jako první v roce 1967 provedl úspěšnou transplantaci srdce. Představení Srdce přináší příběh Eriky a Sebastiana, dvou studentů medicíny. Od jejich bezstarostného studia na vysoké škole se odvíjí příběh plný dramatických okamžiků. Jejich životy se na čas rozdělí. Naposledy spatří Sebastian svou milovanou Eriku jako člen transplantačního týmu. 
 
Autorce příběhu, lékařce Milaně Pokorné, osud Eriky skutečně zkřížil cestu. Až po letech nalezla způsob, jak silný zážitek sdělit. Beze slov. K realizaci projektu oslovila Richarda Ševčíka, choreografa a sólistu Baletu DJKT s citem pro vykreslení jednotlivých postav a darem vyprávět příběh pohybem. Prostor ponechala autorům hudební předlohy, rockovým hudebníkům a skladatelům Janu Rejentovi a Pavlu Lochmanovi. 
 
Autoři: Richard Ševčík, Jan Rejent, Pavel Lochman
Libreto: Milana Pokorná
Choreografie a režie: Richard Ševčík
Hudba: Jan Rejent, Pavel Lochman
Scéna a kostýmy: Marek Cpin
Supervize: Jiří Pokorný
Odborná spolupráce: Jan Pirk, Eva Pokorná
Projekce: Jakub Mareš
Světelný design: Igor Staškovič
Asistent choreografie: Zuzana Hradilová
 
Účinkují: Abigail Baker/Sara Antikainen/Kristýna Miškolciová, Justin Rimke/Richard Ševčík, Karel Audy/Gaëtan Pires, Mami Mołoniewicz/Andronika Tarkošová/Afroditi Vasilakopoulou, Miroslav Hradil, Zuzana Hradilová, Luisa Isenring/Novella Petrucci, Adéla Krandová/Cynthia Brandan, Victoria Roemer/Michela Quartiero, Aneta Pašková/Margarida Gonçalves, Michal Lenner/Marcos Márquez/Simone Carosso, Karel Roubíček, Miroslav Suda/Marius Mathieu, Giacomo Mori, Rostislav Ševčík, Kristýna Balatá
 
Délka představení: 110 minut
Premiéra: 4. 1. 2022
Doporučený věk: 10+