DŽÍPY

Činoherní divadlo A
DŽÍPY
Zobrazit galerii
Někteří Džíp získají jako součást výbavičky při narození, jiní si na něj neušetří za celý život. Naštěstí přichází v platnost nová reforma o dědictví, která vrátí naději všem, jimž spermaloterie nepřála. Dědit nově může každý, kdo si pořídí los ve státní loterii. Když má ovšem štěstí… Divadelní mockument sledující tragické události, jež se odehrály na jednom mnichovském úřadu práce a které svět nezaznamenal kvůli právě probíhajícímu finále Ligy mistrů. Kafkovská vize dnešního světa, v níž příslušník střední třídy přichází o jednu z posledních možností, jak získat nemovitost – o dědictví.
 
Nová komedie německy píšící autorky Nory Abdel-Maksoud s nominací na Müllheimskou dramatickou cenu za nejlepší hru roku 2022. Překlad textu vznikl za podpory Nadace Český literární fond.
 
„Trefná satirická sonda do podstaty zhovadilostí sociální politiky a absurdností jejího byrokratického aparátu. Všichni čtyři herečtí protagonisté dobře vystihli typologii svěřených postav, ctí partnera, zvolenou formu nadsázky, timing a pointy všech rozehraných situací.“
Helena Grégrová, i-divadlo.cz
 
Autorka: Nora Abdel-Maksoud
Režie: Martina Schlegelová
Dramaturgie: David Košťák
Překlad: Martina Schlegelová
Scénografie: Anna Brotánková
Kostýmy: Simona Pekařová
 
Hrají: Milada Vyhnálková, Natália Drabiščáková, Richard Fiala, Tomáš Kobr
 
Délka představení: 90 minut
Premiéra: 12. 2. 2023