KONCERT PRO MR.SHAKESPEARA

Divadlo a hudba
KONCERT PRO MR.SHAKESPEARA
Zobrazit galerii
Koncertně divadelní pojetí Shakespearova díla
 
William Shakespeare ve 21. století. Jedinečné koncertně divadelní pojetí Shakespearova díla v podání 8 skvělých herců – zpěváků, 5 muzikantů a herce – konferenciéra. Zazní 36 písní v mnoha hudebních stylech od balad přes rock, folk, hip hop, reggae a swing. Premiéra se uskutečnila na Letních shakespearovských slavnostech 2022. Pro velký divácký úspěch se rozhodl tým kolem hlavních autorů, hudebního skladatele Daniela Fikejze a režiséra Filipa Nuckollse, tento výjimečný projekt představit i na dalších místech, a to v obnovené premiéře.
 
Humor, originální výtvarné prvky včetně 5,5 metru vysoké loutky W. Shakespeara, hravá choreografie, krásné kostýmy, zajímavé projekce a nápaditá režie oslovující všechny generace. Texty písní jsou zpívány převážně v češtině, ale i v anglickém originále. Celkové výtvarné pojetí stejně jako hudba zajímavým způsobem spojuje historii a současnost.
 
Zhudebňováním textů W. Shakespeara se Daniel Fikejz věnuje už 32 let. Má za sebou 26 shakespearovských premiér s 10 různými režiséry. 
 
Námět, scénář, hudba a aranžmá: Daniel Fikejz
Režie, scénář: Filip Nuckolls
Kostýmy: Sylva Hanáková
Autor kresby portrétu W. Shakespeara: Petr Sís
 
Účinkují: Richard Tesařík, Andrea Holá, Jan Sklenář, Lucie Palonciová, Simona Zástěrová, Tereza Nekudová, Milan Malinovský, Matěj Štrunc, Ctirad Götz, Kateřina Pechová a další
Kapela osamělých srdcí Williama Shakespeara – hudební doprovod: Daniel Fikejz (klávesy, kytara, zpěv), Jiří Hes (baskytara), Jan Chmelík (kytary), Jakub Doležal (dechy, klávesy), Jaroslav Noga (bicí)
 
Délka představení: 120 minut s přestávkou